Doświadczenie

Manual Clinic powstało w 2009 roku. Jej założycielem jest magister fizjoterapii Mateusz Markiewicz. Pomysł na otwarcie własnej kliniki, zrodził się jeszcze na studiach podczas odbywania praktyk w gabinecie terapii manualnej. Właśnie tam zaobserwował jak cenne w procesie leczenia mogą być ludzkie dłonie, a ortopeda który wowczas go nauczał chwalił go za umiejętności i podziwiał za zaangażowanie oraz predyspozycje. Techniki dzięki którym Mateusz Markiewicz zyskał uznanie to osteopatyczne metody pracy z powięziami (masaż głęboki, techniki energizacji tkanek miękkich). Obecnie specjalizuje się w australijskiej Technice Bowena, która także jest terapią powięziową.

Początki działalności opierały sie na świadczeniu usług w ramach pogotowia manualnego. Zdobywanie coraz większej liczby zadowolonych Pacjentów doprowadziło do poszukiwań bardziej zaawansowanych i innowacyjnych metod leczenia. Zainteresowanie Mateusza Markiewicza wzbudziła wówczas Technika Bowena, metoda nieznana wcześniej w Polsce, a jednocześnie zdobywająca uznanie za swoją niebywałą skuteczność i rekomendowana w branży medycznej na całym świecie.

W roku 2010 po odbyciu cyklu szkoleń z zakresu Techniki Bowena wprowadził nowy system leczenia na polski rynek usług zdrowotnych. W roku 2015 jako jeden z pierwszych terapeutów w kraju ukończył wieloletnią edukację w tej dziedzinie uzyskując najwyższy tytuł – stopień mistrzowski.

Rozwój przy współpracy z przychodnią KoraMed

Wysoka skuteczność oraz niesamowite efekty doprowadziły do rozwoju naszej działalności i nawiąznia współpracy z przychodnią Koramed w Plewiskach. W tym ośrodku zdrowia Mateusz Markiewicz wykonywał zabiegi fizjoterapeutyczne przez ponad 3 lata. Wraz ze specjalistami takimi jak: ortopeda, pediatra, laryngolog, okulista, chirurg, ginekolog, psycholog oraz kardiolog rozwijał wiedzę o Technice Bowena. Wyniki jego leczenia wzbudziły zaufanie i doprowadziły do uznania w środowisku lekarskim. Dzięki temu wielu lekarzy zarekomendowało zabiegi Bowtech jako skuteczną formę pomocy Pacjentom. Zdecydowana większość z nich potwierdziła wysoką jakość naszych działań. Wzrost liczby osób zainteresowanych terapią zdecydował o konieczności zwiększenia powierzchni do działalności oraz podniesienia standardów. Dlatego w roku 2014 otworzyliśmy własna klinikę, która spełnia wszelkie oczekiwania naszych Klientów.

Ukończone szkolenia

Mateusz Markiewicz swoją wiedzę zdobywał u wybitnych specjalistów, będących liderami w swoich dziedzinach.

Masaż głęboki oraz techniki energizacji tkanek miękkich opanował pod okiem dr Jarosława Ciechomskiego D.O., fizjoterapeuty, prezesa Oddziału Wielkopolskiego PTF, który jako pierwszy w Polsce prowadził owe szkolenia i jako jedyny Polak jest międzynarodowym instruktorem metody Fascial Manipulation © wg L. Secco

Mistrzowski tytuł w Technice Bowena uzyskał pod okiem specjalistów z Australii, założycieli Australijskiej Akademii Techniki Bowena- Oswald oraz Elein Rentsch posiadający bezpośrednią wiedzę z pierwszej ręki od samego wynalazcy techniki – Thomasa Ambrose Bowena (1916-1982).

Ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy

Jesteśmy liderami na Polskim rynku. Chcąc utrzymać taką pozycję i renomę, musimy dbać o wysoką skuteczność i efektywność naszych terapii, dlatego Mateusz Markiewicz pomimo zdobytego tytułu mistrzowskiego w dziedzinie Techniki Bowena stale uczęszcza na szkolenia, gdzie u boku doświadcznonych instruktorów pogłębia i utrwala swoją wiedzę.