Informacje o klinice

Założyciel

Założycielem Manual Clinic jest magister fizjoterapii Mateusz Markiewicz. Pomysł na otwarcie własnej kliniki zrodził się jeszcze na studiach podczas odbywania praktyk w gabinecie terapii manualnej. Właśnie tam zaobserwował jak cenne w procesie leczenia mogą być ludzkie dłonie, a ortopeda który wówczas go nauczał, chwalił go za umiejętności i podziwiał za zaangażowanie oraz predyspozycje. Techniki dzięki którym Mateusz Markiewicz zyskał uznanie to osteopatyczne metody pracy z powięziami (masaż głęboki, techniki energizacji tkanek miękkich). Obecnie specjalizuje się w australijskiej Technice Bowena, która także jest terapią powięziową.

Mateusz Markiewicz – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Techniki Bowena, założyciel Manual Clinic, magister fizjoterapii i terapeuta Techniki Bowena (Tytuł Mistrzowski w Technice Bowena uzyskany w 2014 roku).

W roku 2009 ukończył studia na kierunku Fizjoterapia na poznańskiej Akademi Wychowania Fizycznego. Od tego czasu rozwijał wiedzę na temat innowacyjnych metod leczenia manualnego. W swojej pracy polega przede wszystkim na rzetelnej ocenie stanu zdrowia Pacjenta, często konsultując się z lekarzami z różnych dziedzin. Od 2010 roku wykonał ponad 15 000 zabiegów Techniką Bowena.

Mateusz Markiewicz- sylwetka3

„Największą pasją mojego życia jest praca z ludźmi. Nie chodzi tu tylko o pracę z Pacjentem postrzeganym przez pryzmat jego choroby, ale przede wszystkim z człowiekiem jako istotą, z którą pragnę budować relacje oparte na zrozumieniu stanu w jakim przyszło mu funkcjonować.”

Klinika fizjoterapii Manual Clinic

Nasza Klinika znajduje się w Plewiskach, przy ulicy Kolejowej 35. Dwupoziomowy budynek stoi w otoczeniu zieleni. Dysponujemy własnym ogrodem, w którym miło można spędzić czas zarówno przed, jak i po terapii. Wewnątrz naszej Kliniki panuje nastrój ciszy sprzyjający wypoczynkowi i relaksacji. Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy przytulną poczekanię wraz z recepcją, gdzie w spokojnej atmosferze można odpocząć oczekując na zabieg.

Po zabiegu można udać się do “sPokoju” na kolejną część relaksu. Jest to wydzielona część naszej Kliniki, gdzie przygotowaliśmy specjalne łoża do wypoczynku. Można tam posłuchać kojącej muzyki lub dźwięków natury, takich jak: szum wody, śpiew ptaków czy deszcz w towarzystwie burzy. Dla miłośników wizualnych wrażeń zadbaliśmy o ekran wyświetlający filmy z najciekawszych miejsc na Ziemi. Dzięki temu można przenieść się na egzotyczną wyspę, spojrzeć ze szczytu gór, odpocząć przy wodospadzie czy zanurkować w towarzystwie delfinów.

W tworzeniu obecnej siedziby Manual Clinic przyświecała nam idea stworzenia dla naszych Pacjentów tzw. “Drugiego Domu”. Jest to miejsce otwarte dla wszystkich. Staramy się, aby każda wizyta była pozytywnym doświadczeniem i przynosiła oczekiwane rezultaty. Każdy może do nas przyjść i zapytać o poradę, zaczerpnąć bezpłatnej konsultacji i rozpocząć leczenie.

Wysoki standard oraz skuteczność, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen, czyni naszą placówkę jednym z najbardziej konkurencyjnych miejsc tego typu w Polsce.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy korzystne cenowo pakiety opieki, które umożliwią systematyczne korzystanie z naszych usług przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów.

Gdzie jesteśmy?

Nasza klinika znajduje się przy ul. Kolejowej 35 w Plewiskach koło Poznania. Placówka zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu z ulicą Grunwaldzką- zaledwie 7 km od Lotniska „Ławica” i 3.5 km od autostrady A2.  Dodatkowo istnieje możliwość dogodnego dojazdu komunikacją miejską (sprawdź tutaj).

Okolica jest spokojna, co sprzyja naszym terapiom. Sąsiadujemy z zaprzyjaźnioną kliniką lekarską Koramed.

W pobliżu znajduje się zabytkowy Park Podworski oraz inne atrakcyjne tereny i obiekty m.in. stawy rybne, place zabaw, stadion piłkarski Grom Plewiska, ścianka wspinaczkowa, squash, siłownia.

W okolicy znajduje się także duża ilość sklepów i lokali usługowych, takich jak:  Lidl, Piotr i Paweł, Centrum Handlowe Auchan w Komornikach czy Galeria Malwowa w Skórzewie.

W czterech gabinetach naszej kliniki przygotowaliśmy dla Państwa komfortowe warunki do zabiegów. Dbamy o największe szczegóły dotyczące każdego z etapów Państwa wizyty. Cisza oraz spokój panujące w klinice sprzyjają relaksowi, który jest ważnym elementem terapii.