Zabieg leczniczy

Zabieg techniką Bowena dostosowany do potrzeb pacjenta. Podczas konsultacji ze specjalistą dobierana jest specjalistyczna procedura leczenia. Wykonywane ruchy są bezbolesne. Zabieg oparty na relaksacji i odprężeniu.

Wiek pacjenta: 18-65

Zalecana częstotliwość zabiegów: 1 na 7 dni

Możliwa częstotliwość zabiegów: od 1 do 4 na miesiąc

Konsultacja: czas: 5 minut

Konsultacja z terapeutą polega na omówieniu stanu zdrowia Pacjenta w celu dobrania odpowiednich procedur zabiegu. W tym czasie terapeuta omawia treści wpisane przez Pacjenta do Healthbooka.

Zabieg: czas: 30 – 45 minut

Po konsultacji Pacjent udaje się do gabinetu, gdzie przygotowuje się do zabiegu. Przed rozpoczęciem sesji relaksuje się na kozetce lężąc na brzuchu i spokojnie oddychając. Czeka w ciszy i spokoju na wejście terapeuty co jest równoznaczne z rozpoczęciem zabiegu.

Podczas zabiegu terapeuta kilkakrotnie odwiedzi gabinet w celu wykonania odpowiednich ruchów. Są one delikatne i bezbolesne. Podczas wykonywania ruchów Pacjent leży spokojnie i koncentruje się na oddechu i biciu serca oraz mentalnie zwraca uwagę na cały organizm. W tym czasie wprowadzone impulsy pobudzają układ nerwowy i móz. Prowadzi to do uczucia relaksu i spokoju psychicznego.

Po zabiegu terapeuta informuje o zakończonej sesji. Jest to czas, aby Pacjent mógł udać się na kolejną fazę relaksacji.

Relaks w sPokoju: czas – 60 minut

W Klinice w Plewiskach możliwe jest skorzystanie z relaksu w sPokoju. Jest to specjalnie przygotowane miejsce do tego, aby po skończonej terapii nadal móc kontynuować swój relaks. Znajdują się tam 3 wygodne i komfortowe łóżka.